شرح: احداث کارخانه تولید فروسیلیس 75% با ظرفیت تولید 20,000 تن سالانه . این پروژه در قطعه زمینی به مساحت 6 هکتار در بخش شرقی مجتمع فروکروم جغتای احداث خواهد شد.
میزان سرمایه گذاری : سرمایه گذاری کل جهت احداث این واحد بالغ بر 5,100 میلیارد ریال خواهد بود که از این میزان 4,600 میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت و 500 میلیارد ریال سرمایه درگردش خواهد بود.
میزان اشتغال به صورت مستقیم: 235 نفر
میزان اشتغال غیر مستقیم: 410 نفر
تامین مواد اولیه : مواد اولیه عمده در این طرح سیلیس با خلوص بالای 90% به میزان 60,000 تن سالانه خواهد بود که از ذخایر معدنی بالفعل و بالقوه منطقه تامین خواهد شد . همچنین کک متالورژی مورد نیاز از تولید کنندگان داخلی تامین خواهد گردید.
بازار هدف : کل محصول تولیدی قابل عرضه و مورد نیاز صنایع فولادی داخلی خواهد بود . شایان ذکر است پتانسیل بازار صادراتی 7 میلیون تنی فروسیلیس شرایط مناسبی را برای صادرات این محصول فراهم نموده است . لازم به ذکر است این شرکت جهت حضور در بازار صادراتی و آمادگی مناسب در این حوزه از اواسط سال 1398 اقدام به خرید و صادرات ماهیانه حدود 500 تن فروسیلیس از تولید کنندگان فعلی آن نموده است .
تاریخ بهره برداری : پروژه احداث واحد فروسیلیس در فاز مطالعاتی اوایل سال جاری آغاز گردید که با توجه به انتخاب پیمانکار و تولید کننده ماشین الات در کشور چین و ایجاد مقدمات سیویل پروژه پیش بینی میگردد در نیمه دوم سال 1402 به بهره برداری تجاری برسد .