با تغییر نگرش ها شرایط رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در استان فراهم می شود.

در این دیدار که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همراه بود، ابتدا مدیران شرکت پارت گوال، گزارشی از فعالیت‌های این مجموعه در سطح استان از جمله معدن قلعه‌زری و برنامه‌های توسعه‌ای آن، اقدامات صورت گرفته در خصوص احیاء شرکت چدن کویر خاوران، راه‌اندازی معدن فلورین نهبندان و کروم سربیشه ارائه نمودند.

 

 

 

 

 

 

در پایان این نشست، توافقاتی بین شرکت سرمایه گذاری پارت گوال و استانداری خراسان جنوبی صورت گرفت.
براساس این توافقات باید مجموعه مدیریتی و اقتصادی خراسان جنوبی با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها، حمایت خود را از شرکت پارت گوال در دستور کار خود قرار دهد و شرکت پارت گوال نیز برنامه توسعه‌ای خود را به منظور افزایش ظرفیت و بهره‌برداری از معدن قلعه‌زری ارائه نموده و اقدامات عملیاتی را به صورت ویژه دنبال نماید.
در خصوص کاهش مشکلات ایمنی و افزایش ضریب ایمنی کارگران، این شرکت متعهد شد براساس برنامه مدون اقدام کند، علاوه براین مورد توافق قرار گرفت که با همکاری سرمایه گذار و دستگاه‌های اجرایی متولی خراسان جنوبی به دلیل فرسوده شدن و نامناسب بودن مکان اسکان فعلی، مکان مناسبی برای مسکن کارگران پیش‌بینی شود.
مقرر شد کارگروه رفع موانع تولید خراسان جنوبی زمینه اجرای طرح‌های توسعه‌ای و افزایش راندمان مجموعه چدن کویر خاوران را فراهم کند.
با توجه به اینکه شرکت پارت گوال در حوزه معادن فلورین نهبندان اقدام نموده، براساس تأکید استاندار مقرر شد این شرکت جهت جلوگیری از خام فروشی نسبت به راه‌اندازی واحد فرآوری جوار معدنی اقدام کند.
در راستای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی با توجه به فعالیت این شرکت در حوزه معدن کروم سربیشه مقرر شد مدیران این شرکت نسبت به احداث واحد فروکروم در شهرستان سربیشه  اقدام نمایند.